گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

با عروس شیطان آشنا شوید!

 • ۴۵۶۷ نمایش
 • توی دیوار کوچه های بعضی از محله ها شاید خیلی دیده باشید که نوشته شده: « زن کوچه نشین عروس شیطان است!»

  توی کوچه نشستن و رفت و آمد غیر ضروری تو کوچه و خیابون برای زنان یقینا زشت و ناپسنده! ولی آیا واقعا زنان کوچه نشین عروس شیطانند؟؟

  برای دریافت جواب با ما همراه شوید!

  خداوند در جهان برای هر موجودی جفتی آفریده و نر و ماده ای قرار داده تا با زناشویی نسل آنها گسترش پیدا کند.

  شیطان جفت ندارد و تولید مثل او با سایر موجودات متفاوت است.

  در روایتی وارد شده : «شیطان وقتی می خواهد تولید مثل کند ، ران های خود را به هم می مالد و از این راه تولید مثل می کند.»

  اما برای ارضای خواهش های نفسانی از چند راه وارد می شود :

  1.       نزدیکی با زنان! آن گاه که مردی قصد هم بستری با همسر را دارد ، اگر " بسم الله " و نام خدا را بگوید ، شیطان از او دور می شود ولی اگر فراموش کند یا عمداً نام خدا را نبرد ، او نیز حاضر شود و با مرد شرکت کند .

  قرآن در این باره می فرماید : «و شارکهم فی الاموال و الاولاد »

  (خداوند خطاب به شیطان ) : « ای شیطان ! در دارایی و فرزنان آن مردم شرکت کن»[1]

  2.       لواط با افراد مست! وقتی کسی شراب می خورد عقل و شعور خود را از دست می دهد و مست می شود و دیگر چیزی نمی فهمد، در این حال شیطان ملعون با آنان لواط می کند و شراب خوار مست را عروس خود می کند.

  حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) : مَنْ‏ بَاتَ‏ سَکْرَانَ بَاتَ عَرُوساً لِلشَّیَاطِین‏![2]

  « کسی که شب را به پایان برد ، در حالی که مست شراب باشد ، صبح را به صبح رسانیده در حالی که عروس شیطان بوده است »

  آن حضرت در حدیث دیگری می فرماید : «شراب خوار صبح را به شب می رساند وشب را به صبح می رساند در حالی که خداوند بر او غضبناک است». و نیز فرموده : «کسی که در شب شراب بخورد و مست و بی هوش شود ، به طوری که به چیزی توجه نداشته باشد ، عروس شیطان است و آن ملعون با او لواط می کند . از این رو ، وقتی از خواب بیدار شد ، همانطور که از جنابت غسل می کند باید غسل نماید و اگر غسل جنابت نکند ، هیچ عملی از او قبول نخواهد شد و خداوند او را از همه دشمن تر می شمارد».[3]

  پس با این وجود  باید بنوسیم:«هر کس شراب بخورد عروس شیطان است!!»

   

  [1] . ( بنی اسرائیل / 63 )

  [2] . جامع الأخبار(للشعیری) ؛ ؛ ص149

  [3] . ( بحار ج79 ص148 - 150 )

   مرد حسابی من تو یکی از نظراتم نوشتم پسر خوشگل و اینجور مسائل جنابعالی منتشر نکردی-شما اگه می بینی یه کسی تو مطالبتش کلماتی منتشر می کنه که شاید قصد جلب توجه داشته باشه ویا نظرش وبخشی از اون چندان جالب نباشه که بشه منتشر کرد خوب مطلب رو سانسور کنید نه اینکه کل مطلب را منتشر نمی کنید- شما اینجا به تمام مقدسات و به خصوص مسیحیت دارید توهین می کنید-به طرفداران فلان عقیده تهمت می زنید-سایت شما پر شده از دروغ وتهمت به فرقه های مختلف ومردم دیگر و دارید شیعه جعفری و برخی احادیث که دارای سند بسیار ضعیفی هست و چه بسا جعلی بودن اون ثابت شده رو تو فضای مجازی منتشر می کنید-شما دارید با این حرکات و دیوونه بازی ها ابروی شیعه و  اسلام را می برید به سنی ها توهین می کنید-فساد جنسی رو به اسم گناه شناسی نشر می دهید-ابروی اسلام را با این بحث های بچه گانه به بازی گرفتید-این وبلاگ شما یه روز فیلنر می شه وخواهد شد-مرتبا بحث لواط رو وسط می کشید به بهانه اینکه بازدید کنندگان طالب مسائل جنسی هستند در حالی که اینترنت پر از فساد و فحشا شده-داستان های کاملا دروغ و بی منبع جعلی منتشر می کنید-شما خیال می کنید که کی هستید که می یایید نشر فحشا می کنید-شما قصد اخاذی دارید وبه اسم همیاری خواهان کمک هستید و.......
  ببخشید دیگه نه فرصت دارم نظرات شما رو بخونم و نه تایید می کنم
  جمعه ۱۸ تیر ۹۵ , ۲۲:۲۲ با دقت بخوانید-ناصر
  جناب علوی زاده سعی می کنم این اخرین کامنتم در امروز بشه-ببینید من قصد دارم با اجازتون اگر بتوانم یک سلسله احادیث وحتی داستان دینی که شاید بیشتر از دهها سطر باشه رو تو قسمت نظرات بنویسم تا هم شما و هم عزیزان استفاده ببرند چون مطالبی که بنده می نویسم از ذهن خودمه و شاید به مذاق حضرت عالی هم خوش نیاد لذا اگر اجازه بفرمایید بنده با کسب اجازه از محضرتون جناب اقای علوی زاده بزرگوار اقدام به نشر احادیث بلند و سری مقالات دینی در بخش نظرات کنم-؟حضرت عالی با این تصمیم موافق هستید یا خیر لطفا ظرف 24 ساعت اینده تصمیم خودتون را بگید یا به ادرس ایمیل بنده ایمیل بزنید-ممنون در صورت پاسخگوئی-ضمنا جناب شما الان در چه شغل و موقعیتی مشغول به کار هستید زیرا که اکثر مواقع در سایت تشریف دارید ومطلب می زارید ونظرات عزیزان را که من می بینم هر چند دقیق ای یک بار اینجا منتشر می کنید.
  فعلا در تعطیلات تابستان بسر می برم
  فرصت مطالعه، چک و جواب دادن کامنت های بلند مدت را ندارم
  بزار یه داستانی برات بگم اقای علوی زاده یه اقائی بوده خیلی عبادت خدا رو می کرده و خیلی الله الله می گفته شیطون می ره سراغش بهش می گه بسه چقدر الله الله می کنی می بینی که جوابتو نمی ده برو پی کار خودت اون بابا نا امید می شه می ره پی کارش-شب تو خوابش یکی می یاد می گه چرا دیگه الله الله نکردی طرف می گه خدا جواب منو نداد منم دیگه اینکارو نکردم و ذکر نگفتم -اون بابائی که تو خوابش بوده بهش می گه همین که الله الله می گوئی و جذبه خدائی تو را به سوی خودش می کشاند این همان جواب خداست-انتظار نداشته باش از در و دیوار جواب بشنوی.حکایت این ملت هم حکایت همین عابد هست که زود ناامید می شن-همونطوری که خدا توفیق توبه و عمل نیک می ده و همونطوری که به شما توفیق عبادت می ده یعنی از شما پذیرفته.
  سلام علیکم. آیا این حدیث سند صحیح دارد که رسول گرامى اسلام(ص) فرمودند: زن کوچه نشین عروس شیطان است. لطفا منبع حدیث را معرفى نمایید.
  روایت وحدیث باعبارت فوق از معصوم علیه السلام صادرنشده است اما به معانی ومفاهیم دیگر که حاوی مذمت زن در کوچه وبازار است زیاد است به عنوان نمونه مذمت مردانی که به همسرانشان اجازه خروج از منزل می دهند
  َ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ( ص)‏ مَنْ أَطَاعَ امْرَأَتَهُ أَکَبَّهُ اللَّهُ عَلَى وَجْهِهِ فِی النَّارِ قِیلَ وَ مَا تِلْکَ الطَّاعَةُ قَالَ تَطْلُبُ مِنْهُ الذَّهَابَ إِلَى الْحَمَّامَاتِ‏ وَ الْعُرُسَاتِ وَ الْعِیدَاتِ وَ النِّیَاحَاتِ وَ .الثِّیَابَ الرِّقاق
  .ترجمه : پیامبرفرمودند:مردی که اطاعت همسرش کند خدای متعال اورا به صورت در جهنم می اندازد.
  پرسیدند اطاعت از همسر در چه اموری؟
  .جواب فرمودند: جهت رفتن به مراکزی که در دید نامحرمان هست مانند حمام های عمومی وعروسی ها با پوشش ولباسهای نازک بدن نما
  منبع:
  الکافی (ط - الإسلامیة)، ج‏5، ص: 517
  سلام علیکم
  ممنون از حضور گرمتان
  ما هم چنین حدیثی را پیدا نکرده ایم!!
  اشاءالله مجددا دنبالش خواهیم گشت.
  سلام آقا سید
  جدا پست هایی که میذارید آدم رو هوشیار میکند.
  سلام علیکم

  بسیار استفاده بردیم...تشکر

  با سلام .

  در این مطلب شما عرض کردید که زنان کوچه نشین عروس شیطانند در حالی که بعد از خواندن مطلب میفهمیم که هر کس شراب خوار است عروس شیطان است پس چرا در قدیم نیز میگفتند که زنان کوچه نشین عروس شیطانند ؟ فقط به دلیل دیده شدن انان توسط نامحرمان یا زشت بودن این عمل ؟

  سلام
  شاید بخاطر هر دو ولی مستند شرعی برایش ندیده ام و عروس شیطان همان شرابخوار است!
  یا حق
  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/26906
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
  یا علی

  سلام علیکم
  باز هم ممنون و تشکر از الطاف شما!
  موفق و پیروز و سربلند باشید .
  افرین عالی بود
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan