گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

چشم پوشی حضرت امیرالمؤمنین از اعدام کسى که پس از اقرار به لواط، توبه نموده بود

 • ۲۴۵۹ نمایش
 • امیر مؤمنان(علیه السلام) در میان گروهی از اصحاب بود که مردی خدمت حضرت رسید و عرض کرد: ای امیر مؤمنان، من به نوجوانی دخول کرده ام، مرا تطهیر کن، امام(علیه السلام) فرمود:

   به خانه ات برو، شاید صفرا بر تو غلبه کرده است(درحالت طبیعی نیستی که این گونه اقرار می کنی.) فردا دو باره خدمت حضرت رسید و عرض کرد: ای امیر مؤمنان به نوجوانی دخول کرده ام، مرا تطهیر کن. امام فرمود: اذهب الی منزلک لعل مرارا هاج بک.
  آن مرد سه بار پس از مرتبه اول، این اقرار خود را تکرار کرد و در مرتبه چهارم حضرت به او فرمود:

   ای مرد، رسول خدا در مورد مثل تو، سه حکم قرار داده، هر کدام را که می خواهی برگزین.
  عرض کرد: یا امیر مؤمنان آن سه چیست؟ فرمود:
  ضَرْبَةٌ بِالسَّیْفِ فِی عُنُقِکَ بَالِغَةً مَا بَلَغَتْ أَوْ إِهْدَاءٌ مِنْ جَبَلٍ مَشْدُودَ الْیَدَیْنِ وَ الرِّجْلَیْنِ أَوْ إِحْرَاقٌ بِالنَّار

  وارد کردن ضربه شمشیر به گردنت تا هر کجا برسد، پرت کردن از کوه با دست و پای بسته، سوزاندن با آتش.
  عرض کرد: ای امیر مؤمنان، کدام یک شدیدتر است؟ فرمود:سوزاندن با آتش.
  عرض کرد: ای امیر مؤمنان، من همین سوزاندن با آتش را برگزیدم.
  آن گاه امیر مؤمنان به آن مرد فرمود:

  خُذْ لِذَلِکَ أُهْبَتَکَ‏

   خود را برای این مجازات آماده کن. آن گاه دو رکعت نماز خواند سپس در حال تشهد نشست و گفت: بارالها با گناهی که خود می دانی به سویت آمدم. من از این گناه می ترسم و به جانشین رسول تو و پسر عموی پیامبرت پناه آوردم و از او درخواست کردم مرا تطهیر کند. او مرا میان سه مجازات مخیر کرد. خداوندا، من شدیدترین مجازات رابرگزیدم. بارالها، از تو درخواست می کنم که این مجازات را کفاره گناهانم قرار دهی و در آخرت به آتش دوزخ مرا نسوزانی.
  سپس در حالی که گریه می کرد ایستاد و در گودالی که امیر مؤمنان(علیه السلام) برای او کنده بود در حالی که می دید آتش پیرامونش شعله می کشد وارد شد.
  پس از این سخنان، امیر مؤمنان(علیه السلام) گریه کرد و اصحاب حضرت نیز همگی گریستند آن گاه امیر مؤمنان(علیه السلام) فرمود:

  "قم یا هذا فقد ابکیت ملائکة السماء و ملائکة الارض ، فان الله قد تاب علیک، فقم و لاتعاودن شیئا مما فعلت" :

  ای مرد برخیز که گریه ملائکه ی آسمان و زمین را درآوردی ، خدا توبه ات را پذیرفت پس برخیز و دیگر به این گناه برنگردد .

  وسائل الشیعة، ج‏28، ص: 162

   نکته:
  کسی که لواط کرده، اگر قبل از گواهی شاهدان، توبه کند، حد ساقط می‌شود و اگر بعد از آن توبه کند، ساقط نمی‌شود و چنان‌چه ثبوت آن به‌واسطه اقرار باشد، سپس توبه کند، امام (علیه‌السلام) و همچنین نایب او حق دارد، او را ببخشد یا حد بر وی جاری کند. (خمینی، سید روح‌ الله، تحریر الوسیلة، ج۲، ص۴۷۰.)

  اگر دختری یک بار مرتکب مصاحقه با دختر دیگر شده باشد و حال اسغفار کرده باشد،و هیچ گاه ب سمت تکرار مجدد باز نگردد نیاز به کفاره دارد؟اصلا تطهیر شده؟حکمش چی میشه برا اخرتش؟
  سلام علیکم
  استغفار کافی است.
  ان شا الله توبه اش پذیرفته می شود.
  در اینجا عزیزان نظراتی گذاشتن که فکر کنم جوابشو بگم بد نباشه اولا این نظرات شما عجیبه امام علی مسئول انجام حکم خداست همانطوری که پلیس و دادگاه مسئول انجام حکم خداست-اگر امام علی مجازات نکنه وپلیس ودادگاه مجازات نکنن طرف همینجوری خود بخودی مجازات می شه-مثلا ما یک دزد را به حال خودش بگذاریم وبگوییم خدا مجازاتش کنه این احمقانه نیست-لواط این مسائل هم دقیقا همینه امام علی ودادگاه و ... که الکی حکم نمی ده بلکه حکم خدا را اجرا می کنه
  والله من می تونم کتاب های دینی به شما معرفی کنم در اختیارتون بزارم-راستی شما چرا کتاب دینی اینجا نمی زارید-بعد کلی حدیث می تونم براتون بزارم-اقای علوی زاده جنابعالی که به اینترنت به اسونی دسترسی دارید پس چرا هی مقالات تکراری می زارید بنده وبلاگ های خوبی معرفی می کن در زمینه حدیث داستان دینی و حتی دانلود کتب دینی-جناب علوی زاده بسیاری از این کتب دینی سالها نوشتنش طول کشیده وخریداری و خواندن ان هم با توجه به وجود اینترنت کار به صرفه ای به حساب نمی اید-مثلا کتاب منتهی الامال که من الان تو کتابخانه دارم چرا باید تو خیابون دنبال بگردم وپولمو بریزم دور می یام اینجا دانلودش می کنم ده هزار تا صفحه هم که باشه می خونم به قول خودتون حالشم می برم-اقای علوی زاده حالا شما چرا هی به لواط همجنس بازی گیر دادین-این به خاطر اینه که دو حالت داره یا کسی نمی تونه و براش زمینه ازدواج را فراهم نمی کنن یا طرف نمی خواد ازدواج کنه-جناب علوی زادهمشکل امروز ما اینه که بعضی معتقدند دفع شهوت با همسر باعث می شه بچه دار بشه واونها حوصله زن وبچه را ندارن واین یک واقعیتی هست-منم دقیقا همین فکر رو می کنم منتها تا حالا کارم به لواط و این کارهای زشت نکشیده علاقه ای هم به این مسائل ندارم-ماهواره وعکس مستهجن اگه نباشه و همین لذت های جنسی با مردها و همین کارهای کثیف که اصلا نباید چیزی به این اسم تو جامعه باشه چه برسه در موردش بحث کنید.اول که فشار جنسی را چه می شه کرد-بعضی ها همکه زن و بچه نمی خوان-یک راه بیشتر ندارهیا باید به طور کلی از شهوت کناره گیری کنی یا ازدواج کنی-اگه بخوای ازدواج کنی که مشکلاتی داره اگر هم نخوای دو راه داره اول جلوی شهوت خودت را بگیری در حالی که شهوت در وجودت هست-و گزینه بعدی اینه که کلکه شهوت را بکنی که من مطمئنم این راه بهتر از اینه که انسان نه بخواد ازدواج کنه ونه بخواد فشار بیاره و مرتکب اعمال تجاوز به عنف بشه واونم اینه که خودت را اخته کنی یا خواجه بشوی-ایا اسون تر از این راهی برای راهی از شهوت هست-البته من این را برای کسانی گفتم که از ازدواج فراریند ولی می خوان به فساد هم نیوفتن وکارشون به طناب دار وزندان نکشه-در غیر این صورت انتخاب با خود اشخاص هست و بنده کاره ای نیستم دفع شهوت با همسر کار پسندیده ای هست-الله علم
  پیشنهاد خوبی ندادید در مورد اخته کردن
  بیشتر مراجعین وبلاگ (بیش را 70 درصد) برای گناهان جنسی وارد می شوند پس باید مطلب خوب و تولیدی داشته باشم.

  شما نظرتون در مورد ایت الله مکارم شیرازی چی؟
  نظر خاصی ندارم
  اما از ایشان تقلید نمی کنم
  اقای علوی زاده چند بار یه چیزو تکرار می کنی-حالا این به کناراول که من چجوری می تونم با شما همکاری کنم و دوم من هیچوقت تو ماه رمضان روزه نمی گیرم کفاره هم نمی دم ایا در صورت توبه خداوند گناه مرا می بخشه
  توبه فقط با انجام کفاره محقق میشه
  اگر انجام بدبد خدا یقینا می بخشه
  شما در چه زمینه هینه هایی تخصص دارید؟
  این قوانین جزایی سخت در اسلام برای این است که مسلمان ها از گناهان زشت و فحشا بپرهیزند و از ترس این تنبیهات هم که شده گناه زشت نکنند ، یعنی این تنبیهات بیشتر  جنبه تهدیدی دارن. ولی در همین احکام اسلام میگوید که اگر کسی گناه زشتی کرد به کسی نگوید و قبح گناه زشت را نبرد و خودش با خدای خودش توبه کند مگر اینکه حق الناسی در میان باشد که لازم باشد حاکم شرع متوجه آن گناه زشت بشود. پس احکام اسلام ناب محمدی یعنی اسلام شیعه اثنی عشری  با اسلام ساختگی انگلیس یعنی وهابیت خیلی فرق داره.
  دوستی که اسمش را سلام گذاشته حرفاش بوی وهابی ها را میده. یا یک شیعه ظاهری عوام و بی مطالعه هستی یا یک وهابی. 
  مگه امام استغفر ا... خداست ک بخواد تو دنیا مجازات گناه کسی رو بده؟؟؟اونم سه شکل مجازات در سطوح مختلف به انتخاب خود گناهکار!!!
  خدا نیست ولی خلیفه خدا هست! مجری احکام خدا هست!
  سلام...میخواستم بگم که ما از کجا بفهمیم این داستان از امام صادق درست روایت شده؟ این داعش امروزی هست که بخاطر یه گناه کوچیک و یا بزرگ ولی بخشیدنی آدم رو میسوزونن نه امام علی(ع)...اگر این نوشته رو مردم دنیا ببینن میگن آره اسلام شیعه همون داعش امروزیه....من فکر نکنم این حدیث روایتش درست باشه چون تنها کسی که جزای آدم رو میده خداست....در هر حال خدا چندین مرتبه تو قران نوشته که بخشنده مهربانه...ثابت کنین نوشته و حدیث معتبره
  سلام و درود بر شما
  ممنون از حضور گرمتون در گناه شناسی
  ببخشید که جوابتون رو دیر میدم
  خداوند جای خودش بخشنده و مهربانه جای خودش هم قهار و منتقم
  داستان هم در کتب متعدد و معتبر ش
  یعی نقل شده البته سندشون رو بررسی نکردم. در ضمن داستانهای مشابه دیگری هم با همین مضمون وجود داره!
   
  جواب سوالای دیگتونو فرستادم تو ایمیلتونی
  موفق باشید
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan