گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

نقش عوامل فرهنگی و رسانه‌ای در ایجاد گناه

 • ۳۸۷ نمایش
 • فرهنگ یک جامعه بسیار در افراد جامعه تأثیرگذار است تا جایی که گاهی مواقع یک فرهنگ غلط چنان دریک جامعه مؤثر است که تمام افراد جامعه آن را فرهنگ خودکرده و از آن نمونه‌برداری می‌کنند گاهی یک فرهنگ غلط از صداوسیما رواج پیدا می‌کند و کوچک و بزرگ آن را لباس اخلاق و رفتار خو د قرار می‌دهند. عوامل فرهنگی ازجمله صداوسیما، ماهواره‎ها، سایت‎ها تأثیرات بسیار در گناه‌کار کردن جامعه دارد.

  برای اینکه این عوامل خنثی شود راهکارهایی وجود دارد مثل فرهنگ‌سازی استفاده از سایت‎ها و ماهواره‎ها، نوشتن کتب و از این نوع مسائل در فرهنگ‌سازی جامعه بسیار مؤثر است. در این عامل حرف‎های ناگفته بسیار است و شاید یکی از نقاطی را که دشمن بیشتر از هر چیز روی آن تکیه می‌کند عامل فرهنگی است چراکه حتی با نوشتن یک جمله بر روی یک تابلو می‌تواند روی فکر افراد بسیاری کارکرد و افراد بسیاری را منحرف یا از انحراف نجات داد.

  منبع: گناه شناسی از دیدگاه ثِقْلَین

  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan