گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

عدم اجابت دعا برای ازدواج

 • ۳۸۳۹ نمایش
 • سؤال:

  سلام حاج‌آقا

  مگه خدا با ما سر دعوا و دشمنی داره؟ چرا می‌گند چیزی رو با زور از خدا نخواهید که بعدش پشیمان میشید، چرا آخه؟ من دوس دارم ازدواج کنم هر چی دعا میکنم بی نتیجه است دیگران می‌گند با زور نباید خواست چون ممکنه بعدا به پشیمونی بیفتی چرا واسه من اینجوری باشه؟ چرا بقیه با ازدواج به آرامش برسند و به من که رسید اینجوری بشه؟ چرا اصلا تو قرانش میگه براتون از جنس خودتان همسرانی آفریدم، مگه من چی خواستم ازش؟ منم دوس دارم مث بقیه زندگی کنم منم نیاز دارم خسته شدم روانی شدم،

  جواب:

  سلام و درود بر خواهر خوبم

  خداوند با هیچ‌کس سر دعوا نداره!

  هر چی دوست دارید از خدا بخواهید، انشاءالله دعایتان مستجاب خواهد شد، البته این را منوط کنید به اینکه اگر خیر و صلاحم باشه!

  کسی که اصرار بر استجابت ظاهری دعا دارد، در دعا هم اگر استجابت ظاهری پیش نیامد، گاهی برخی از رحمت خدا مأیوس می‌شوند و یا کسانی بوده‌اند که نعوذبالله کارشان به کفر کشیده شده است. درحالی‌که اگر می‌دانستند که استجابت این دعا به خیرشان نیست هیچ‌گاه این‌همه اصرار نمی‌کردند.

  البته عدم استجابت دعا همیشه ناشی از این نیست که به صلاح فرد نباشد. گاهی موانعی برای استجابت دعا وجود دارد، نظیر برخی گناهان که منجر به حبس دعا می‌شوند و در دعای کمیل هم به برخی از آن‌ها اشاره ‌شده است. پس موانع استجابت دعا را بر طرف کنید:

  به لینک ذیل وارد شوید (البته گناهان بیشتری هستند که مانع استجابت دعا میشوند که انشاءالله در وبلاگ ذکر خواهند شد):

  گناهانی که موجب عدم استجابت دعا می شوند!!

  http://bit.ly/1lQKPbk

  در سوره مبارکه بقره اشاره ای شده است «عسی وَعَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ»[1]؛ چه بسا شما از چیزی کراهت داشته باشد در حالی که خیر شما در آن است و همین طور چه بسا چیزی را دوست می دارید در حالی که در حقیقت برای شما شر است و خدا می داند حقایق امور را و شما نمی دانید.

  این را در نظر داشته باشید که استجابت دعا همیشه به معنی به سرعت برآورده شدن خواسته دعا کننده نیست! چه بسا مدتی طولانی بخاطر حکمت خداوند آن خواسته برآورده نشود ولی دعا مستجاب باشد. معنی استجابت دعا به گوش خدا رسیدن دعاست و چه بسا دعایی مستجاب شود و اجر پاداش بیشتر و بهتر از خواسته دعا کننده نصیب او شود ولی خواسته‌اش برآورده نگردد.

  بسیاری از اوقات کسی که خواسته ای دارد و اجابت نمیشود نزد خدا عزیز تر است چنانچه امام صادق علیه السلام می فرمایند:

  إِنَّ العَبدَ لَیَدعو فَیَقولُ اللّه عَزَّوَجَلَّ لِلمَلَکَینِ: قَدِ استَجَبتُ لَهُ وَلکِنِ احبَسوهُ بِحاجَتِهِ، فَإِنّى اُحِبُّ أَن أَسمَعَ صَوتَهُ وَ إِنَّ العَبدَ لَیَدعو فَیَقولُ اللّه تَبارَکَ وَتَعالى: عَجِّلوا لَهُ حاجَتَهُ فَإِنّى اُبغِضُ صَوتَهُ؛[2]

  هر آینه بنده دعا می‌کند و خداوند عزوجل به دو فرشته می‌فرماید: من دعاى او را مستجاب کردم اما حاجتش را نگهدارید، زیرا دوست دارم صداى او را بشنوم و همانا بنده دعا می‌کند و خداوند تبارک‌وتعالی می‌فرماید: زود خواسته‌اش را برآورید که من خوش ندارم صداى او را بشنوم.

  رکن اصلی ایمان، صبر است و تا نباشد ایمانی وجود نخواهد داشت، در ضمن این را هم در نظر داشته باشید که دنیا سرای امتحان و مزرعه آخرت است نه محل راحتی و آرامش و مطمئن باشید که با ازدواج کردن مشکلات جدیدتری برایتان ایجاد خواهد شد. افراد بسیاری را دیده‌ام که آرزو می‌کردند کاش هیچ‌وقت ازدواج نمی‌کردند!

  آرامش واقعی و حقیقی فقط با یاد خدا صورت می‌گیرد،

  «أَلا بِذِکرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ»[3]، آگاه باشید که تنها با یاد خدا دلها آرامش پیدا مى‏کند.

  اما آرامشی که با ازدواج به دست می‌آید را نمی‌شود انکار کرد، اما آن آرامش، آرامش واقعی و حقیقی نیست و فقط نوعی تسکین است همان‌طور که در قرآن آمده است:

  وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا[4]

  و از نشانه ‏هاى او اینکه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفرید تا بدانها تسکین یابید.

  البته بسیاری از مترجمین محترم اطمینان در «تَطْمَئِنُّ» و تسکین «لِّتَسْکُنُوا» را به آرامش معنی کرده اند که در واقع چنین نیست.

  پس صبور باشید و با سعی کنید با تقویت ارتباطتتان با خدا به آرامش واقعی برسید.

  و البته ایمان داشته باشید به اجابت دعایتان که یکی از موانع استجابت دعا ایمان نداشتن به اجابت دعاست.

  خداوند می فرماید: مرا بخوانید تا اجابتتان کنم:

  ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکمْ[5]

  خدای شما گفت وقت دعا

  به اخلاص خوانید حقا مرا

  که تا آن دعا را کنم مستجاب

   


  [1]. (سوره بقره آیه 216)

  [2]. (کافى، ج 2، ص 489، ح 3)

  [3]. (الرعد – 28)

  [4]. (الروم - ۲۱)

  [5]. (الغافر 60)

  پسرا اگه راست میگین و زن محجبه دوست دارین پس اینهمه مردی که با زنای بی حجاب و لختشون میان تو مکان های عمومی از کجا اومدن. تازه به خانمشون افتخار هم میکنن و کلی بهش احترام میذارن. در عوض خانمهای محجبه همیشه مورد بی مهری شوهران قرار می گیرن. یک بار وقتی تو مطب دکتر منتظر نوبتتون هستید به این دو دسته آدما دقت بکنین. شوهرای خانمای بی حجاب در را برای همسرشون باز می کنن و اون را تعارف کرده و دست میزارن پشتش تا از در بره بیرون. اما بیچاره چادریا شوهره عین فشنگ از در مطب دکتر میاد بیرون و خیلی تند از در خروجی میره بیرون. زن مریض بیچارش هم نمیدونه چطور باید بدوه تا به اون برسه. اصلا انگار همه بی کلاسا نصیب زنهای با حجابن.
  سلام رفقا
  جوونی اومد پیش آیت الله نخودکی گفت سه تا خواسته دارم اولیش اینه که می خوام ازدواج سالم داشته باشم،دوم اینکه میخوام کارم برکت داشته باشه و سوم اینکه عاقبت بخیر شم ،چه کنم؟
  ایشون در جواب گفتند :"نماز اول وقت شاه کلید این سه مشکل توست"

  منم مثه یکی از شما ها هستم خواستگارای زیادی دارم ولی ازدواجم سر نمیگیره.حتی خواهر کوچیگترمم داره مادر میشه ولی من همچنان مجردم.من صبر میکنم آخرش یا یه نفر خوب سر راهم قرار میگیره یا مجرد میمیرم اون دنیا یه آدم خوبی ازدواج میکنم. از این دو حالت خارج نیست.نمیگم نا امید نشدم ولی این چاله های راه صبره که اگه کنترل ایمانت دستت نباشه میزنی به جاده خاکی و انوقت معلوم نیست چه بلایی سرمون میاد.. پس در هر شرایطی توکل کنید به خدا ان شاالله که مشکل ازدواج همه جوونای کشور حل بشه..
  ان شاءالله
  سلام
  من 34سالمه، تا حالا مذهبی بودم، حتی یه دوره ای حافظ چند جز از قرآن ، ولی از تنهایی بریدم به خود خداااااا
  معلوم نیست مذهبی بمونم
  هر چی ضجه میزنم بدرگاه خدا میگم خدایا من و وارد آزمونهای سخت نکن ولی خدا همون و ازم امتحان میگیره
  میگم خدایا من و با تنهایی و شهوت امتحان نکن، من توانش و ندارم، ن م ی ت و ن م دیگه ولی نه، خدا کار خودش میکنه
  خدایا ازدواج مناسب حداقل سهم یه جوونه پاکه..... کمکمون کن
  باسلام دوستان این فکر رو هم کنید که شاید شما دارید امتحان میشوید از سمت خداوند . تصور کنید یه شرط بندی بین خدا و ملائکه سر این که خدا میگه بنده من از راه به در نمیشه و سرافراز از این امتحان بیرون میاد . گفتم که فقط فرض کنید...
  تو میگی پسر خوب نیست و من هم میگم دختر خوب نیست...منم وقتی تو جامعه پوشش و ظاهر دخترارو میبینم پشیمون میشم از زن گرفتن ...به خدا هر پسری دوست داره یه همسر خوب داشته باشه ,حتی اون پسرای دختر بازش هنگام انتخاب همسر یه دختر با حیا و نجیب رو انتخاب میکنن...پس هر کس راه کج رفت میبینه نتیجه کارشو...و در آخر زندگی که توش حیا نباشه چه مرد چه زن,نماز نباشه و فقط موقع مکافات و بدبختی یادی از خداشه نباید انتظار معجزه باشه آدم....هر چند خدا بزرگه و همه بنده هاشو دوست داره ,چون خودش ما رو خلق کرده...و در آخر آدم هر چی از خدا بخواد خدا نه نمیگه ,همیشه سه راه جلو آدم میزاره,1باشه چشم2صبرکن3چیز بهتری برایت دارم,و این نکته حائز اهمیت است که :گناه و کارهای اشتباه ما باعث به اجابت نرسیدن دعاهای ماست...یا علی
  آره هرزه هایی که با ده تا پسر خونه خالی میرن شما قربون صدقه اشون می رین اون واسه سکسشون اونا دختر های خوبن که شما رووادار می کنن به خانواده تون بی احترامی کنین مال خانواده تون رو بالا بکشین
  هر ادمی یه صبری داره من دیگه صبرم تموم شده ،یه روز ناامید یه روز امیدوار ،خستم از تنهایی،واقعا نمیدونم باید چیکار کنم که ناامیدی نیاد سراغم؟من که میدونم همه چی دست خودشه تا اون نخواد برگ از درخت نمیفته ولی چیکار کنم دست خودم نیست حس ناامیدی میاد سراغم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  إن مع العسر یسرا
  به تحقیق که همراه هر سختی یک آسانی است.
  در ناامیدی بسی امید است
  پایان شب سیه سپید است
  انشاءالله
  در جواب اقای علی مگه پسرخوب پیدامیشه همشون یادختربازند یا معتاد ویاپرمدعا وازخودراضی
  والله بخدا اگر دخترا خوب باشند و توی خونه پدر و مادر شوهرشون (بخاطر بیکاری شوهر) زندگی کنند تا مدتی اینقدر خواستگار از همه جا براشون پیدا میشه که نگو و نپرس.ولی گفته باشم پیدا نمیشه الان کسی به این خوبی باشه.
  حرف شما درست کاملا هم حق با شماس... ولی دیگه خ..س..ت... ه ... شدم... . ب..ی..خ..ی..ا..ل این امر واجب الهی شدم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan