گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

سوغات ماهواره +فیلم

 • ۲۵۳۸ نمایش
 • دانلود فیلم
  مدت زمان: 3 دقیقه 1 ثانیه

  آن روزهایی که دشمنان با دست بر روی ماشه تیر جنگ سخت را بر پیشانی بسیجیان می چکانده و آنان را از پای در می آورند ملت ایران روز به روز به هیجان می آمد و غرور و بالندگی آن افزایش پیدا می کرد.

  خاکریزهای دیروزی در پشت خطوط نبرد پر از معنویت، ایثار و شکوه یک ملت تازه انقلاب کرده بود، اما مادامی که جنگ تحمیلی در سال ۶۷ به اتمام رسید دشمنان چشم و گوش بریده نه تنها هجوم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را قطع نکردند بلکه در میدان دیگری با عنوان تهاجم فرهنگی با استفاده از فیلمهای و موسیقیهای مبتذل و حرام با استفاده از نوار و سی دی های بسیار ارزان!!! و سپس با استفاده از اینترنت و ماهواره  به جان خانواده ها و جوانان و نوجوانان پاک سرشت ایران اسلامی افتادند.

  عرصه هایی که دشمنان بعد از جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی فتح کرده اند به مراتب شدید و مرگبارتر از فتح خرمشهر بوده است!!!

  جالب این است: سازوکارهای مبارزه ما با جنگ نرم چه بوده است؟

  جای تأسف دارد که علی رقم هشدارهای پیاپی رهبر فرزانه ؛ چگونه و با چه توجیهی مسئولان فرهنگی و مرتبطین با فرهنگ و هنر اسلامی (ماشاءالله یکی دو تا وزارت خانه و اداره و سازمان موازی کار که نیستند! اگر بخواهیم اسم این هدر کننده های بیت المال را بنویسیم ،باید یک ساعت فقط تایپ کنیم!!! )یا هنوز خوابند!!! یا اینکه خود را به خواب زده اند یا اینکه در قالب های ساده و ابتدائی (با بگیر و ببند و ممنوع است! و حرام است!و.... که البته همه اینها لازمند ولی کافی نیستند!) به فکر مقابله با دشمنان ملعون و قسم خورده هستند.

  آنروزها در ایام جنگ سخت مردم عوام مخصوصا روستائیان و قشر مستضعف بسیج شدند و با خونشان جلو پیشروی دشمن را گرفتند!

  ولی امروز که ایام جنگ نرم است خواص که ابزار جنگ نرم را در دست دارند چه کردهاند؟ و چه میکنند! نخبگان فرهنگی و مذهبی کجا هستند؟؟

  یک روز از یکی از مسئولین سوال کردم که چرا فلان برنامه فاسد و مفسد را از تلویزیون پخش می کنید؟؟؟ با کمال تعجب پاسخ داد: برای اینکه به دنبال ماهواره نروند!!!! (ببخشید از این مثل یعنی «هم از آخور هم از خرمن!!!»)

  از یکی دیگر از مسئولین سوال کردم ، او هم با کمال تعجب پاسخ داد: برای اینکه طبق نظر سنجی ها مردم خودشان می خواهند!!! (آیا این چیزیست غیر از لیبرالیسم و آزادی و دموکراسی بی قید و بند غربی ؟؟ حتی خود آنها هم هر چه را که مردم می خواهند در اختیارشان قرار نمی دهند! باید مسئولین ذائقه ها را طبق فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی مدیریت کنند ، نه اینکه منفعلانه عمل کنند!)

  آیا امروز دشمنی سر سخت تر و قسم خورده تر از دیش های ماهواره ای که بالای پشت بام منازل لانه کرده اند و زهر استکبار را در بدن جوانان ایرانی تزریق می کنند، وجود دارد؟

  آیا نه اینکه دشمنان اسلام و ایران ، هزاران کیلومتر آن طرفتر ، از پشت هزاران تریبون خبری و تبلیغاتی شبکه های مجازی و ماهواره ای فکر و اندیشه ، دین و ایمان خانواده های ایرانی را  مورد تهاجم قرار داده اند!؟؟

  ترویج بی بند و باری و انواع و اقسام روابط نامشروع ،  ترویج موسیقی ، رقص ، پارتی و مدهایی از لباس و پوشش های زننده که حتی در خود غرب هم مشتری ندارد ! ؛ نمایش تصاویر بانوان و دختران با آرایش های زننده و تبلیغ انواع و اقسام آرایش و وسایل آرایشی! و به طور کلی رواج الگوهای غرب پسند )بلکه استکبار پسند! چون غرب آن چیزی نیست که اینها نشان می دهند بلکه آن چیزی که نشان میدهند ، نقطه ایست که می خواهند ما به آن برسیم! ) و از همه مهمتر اشاعه انواع شبهات دینی و سیاسی از مقاصد شوم و پنهانی است که پشت پرده برنامه ها و فیلم های به ظاهر جذاب ،خوراک خانواده های ایرانی شده است.

  در حال حاضر گرایش به تماشای برنامه های فاسد ماهواره ای جزء عوامل مهم در طلاق عاطفی و طلاق واقعی زوجهای ایرانی شده است!

  یک پیام بازرگانی ترکیه می ارزه به کل صدا و سیمای ایران...
  سلام علیکم
  مطالب خوبی بیان کردید.
  علاوه بر مسئولیت بسیار مهم صدا و سیما برای فرهنگ‌سازی و تولید محتوای سالم و پاکیزه و متنوع برای تمام سنین و قشرها، خود مردم هم باید به فکر بیفتند و از علمای بر حق جدا نشوند چون سبب انحراف است.
  معلوم نیست که مسئولین کی واقعاً و عملاً به فکر این موضوع بیفتند (افرادی که الان به فکر هستند را باید استثنا کرد که حقی ضایع نشود). خداوند ما را مُخیر کرده که راه او را انتخاب کنیم و به نفس مطمئنه برسیم یا راه هوای نفس و نفس اماره را (که ماهواره نیز جزئی از آن است).
  خداوند متعال ارحم‌الراحمین است اما بهشت را بدون زحمت و تلاش به کسی نمی‌دهند (روایت است که بهشت پوشیده شده با سختی‌هاست و جهنم پوشیده شده با شهوات). مسیر آخرت مسیری بسیار پیچیده و دشوار است و خداوند متعال در عین ارحم‌الراحمین بودن و ذوالفضل‌العظیم بودن، عادل نیز هست (این عدل هم البته عین رحمت است) و برزخ را برای تصفیه ما قرار داده است. هرچه اینجا گناه و معصیت ما بیشتر باشد، تصفیه ما در برزخ سخت‌تر می‌شود و ... .
  توسل و تمسک به کتاب الله و عترت علیهم السلام رمز نجات و حیات ابدیست.
  روایت است که خداوند دو امان در بین ما قرار داده است: 1- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم. 2- استغفار؛ یا استغفار کردن، چند اتفاق برای انسان می‌افتد:
  1- بخشش گناهان
  2- طهارت و تزکیه روح از آلودگی‌ها
  2- باز شدن راه رشد معنوی
  3- گشایش در امور معنوی و رزق‌های معنوی که به دلیل گناه حبس شده‌اند.
  4- گشایش در امور مادی و رزق‌های مادی که به دلیل گناه حبس شده‌اند.
  5- عقب افتادن اَجَل (اجل انسان با انجام گناه جلو می‌آید و استغفار آن را به عقب میراند؛ در سوره مبارکه نوح نیز به این مساله اشاره شده است)
  6- شادی؛ سید هاشم حداد (ره) شاگرد آیت الله قاضی (ره) می‌فرمایند:
  «هر جا غصّه‌دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است. به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده‌ای، اذیّتت کرده اند؟ گناهی کرده‌ای؟ بعضی وجود خودشان را گناه می‌دانند. شما می‌گویی چرا من درست کار نمی‌کنم، او خودش را گناه می‌داند. محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را، استغفار غم‌ها را از بین می‌برد. همان‌طور که وقتی خطا می‌کنی همه صدمه می‌خورند ، مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می‌کنند به همه ضرر می‌رسد؛ استغفار هم که می‌کنی به همه ماسوای خودت نفع می‌رسانی.»
  سلام علیکم و رحمةالله و برکاته
  ممنون از نظرات مفید و توجهتون

  متاسفانه داشتن ماهواره ودیدن برنامه های آن نشاندهنده ااین است که صدا وسیمای داخلی با ساخت برنامه های پر هزینه نمی تواند با ذهن ملت رابطه برقرار کند وباید صدا وسیمادر کنار کارشناسان و جامعه شناسان و دولت با هم برای این مشکل تدبیری بیندیشند قبل از اینکه فردا پشیمان شوند...........
  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی قرن ما منتشرگردید.
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://gharnema.ir -- info@gharnema.ir
  یا علی
  سلام علیکم
  باز هم ممنون و تشکر از الطاف شما!
  موفق و پیروز و سربلند باشید .
  یا حق
  یا الله
  سلام
  خداوند به وقت شما برکت بدهد
  خداوند از حکمت خود شما را سیراب کند...
  ان شاء الله در خون خود برای مولی و سرورمان حضرت حجت (عج) بغلتیم
  سلام
  آمین بحق الحسین علیه السلام
  جمعه ۱۱ بهمن ۹۲ , ۱۳:۱۱ کهنه‌سرباز عجول
  متاسفانه وقتی محتوا سازی خودمون نکنیم مردم میرن سراغ همسایه...
  سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/31846
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
  یا علی

  سلام علیکم
  باز هم ممنون و تشکر از الطاف شما!
  موفق و پیروز و سربلند باشید .
  یا حق
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan