گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

زن آلوده و مرد عابد

 • ۲۱۰۰ نمایش
 •  

  مرحوم شهید محراب حضرت آیة اللّه دستغیب رضوان اللّه تعالى علیه در کتاب شریفش فرموده در میان بنى اسرائیل زنى آلوده و زانیه و ناپاک و به قدرى هم زیبا روى بوده که هرکس او را مى دید فریفته او مى گشته ، در خانه اش همیشه باز بوده و خودش بر روى تختى روبروى در خانه مى نشست تا آلودگان را دور خود جلب کند، هرکس که مى خواست بر او وارد شود و با او آمیزش کند مى بایست قبلا ده دینار بپردازد.

  روزى عابدى وارسته ، از کنار درخانه او عبور مى کند و چشمش به جمال دل آراى آن زن آلوده مى افتد، شیفته او شده و بى اختیار وارد آن خانه مى گردد، پول نداشت ، قماش داشت ، آن را فروخت و ده دینار را پرداخت و روى تخت کنار آن زن نشست .

  همین که دست به سوى زن دراز کرد، در همین لحظه با خود گفت : بدبخت خداى بزرگ ترا در این حال مى نگرد، در حالى که غرق در کام حرامى اگر هم اکنون عزرائیل بیاید و جانت را بگیرد جواب حق را چه خواهى داد و فکر کرد که با انجام یک زنا همه عباداتش حَبط و پوچ مى گردد، ناراحت شد و رنگش تغییر کرد و رنگ به رنگ شد و در خود فرو رفت .

  «وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلى‏ عالِمِ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِما کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ» بگو عمل کنید، خداوند و فرستاده او و مؤمنان اعمال شما را میبینند و به زودی به سوی کسی باز میگردید که پنهان و آشکار را میداند و شما را به آنچه عمل میکردید خبر میدهد. (توبه ۱۰۵)

   

  زن آلوده به او گفت : چه شده ؟ چرا رنگت پریده ؟! عابد گفت : من ازخدا مى ترسم ، اجازه بده از خانه ات بیرون روم .

  زن گفت : واى بر تو مردم حسرت مى برند که کنار این تخت با من بنشینند و به این آرزو برسند تو که به این آرزو رسیده اى مى خواهى از وسط راه ، آن را رها کنى ؟! عابد گفت : من از خدا مى ترسم پولى را که به تو داده ام حلال تو باشد اجازه بده از خانه بیرون روم ، او سر انجام اجازه داد. عابد با حالى پریشان در حالى که از خوف خدا فریاد واى بر من خاک بر سرم شد... او بلند بود از خانه خارج گردید همین حالت عابد، باعث شد که خوف و وحشتى در دل آن زن آلوده افتاد و با خود گفت : این مرد عابد اولین گناه را خواست انجام دهد، ولى آنچنان از خدا ترسید که پریشان گردید، ولى من سالهاست که دامنم آلوده است و غرق در گناه ، همان خدائى که عابد از او ترسید خداى من هم هست و من باید بیش از او از خدایم بترسم .

  هماندم توبه حقیقى کرد و در خانه را بروى خود بست و لباس کهنه پوشید و مشغول عبادت خدا گردید و بعد از مدتى با خود گفت : اگر من بسراغ آن مرد عابد بروم و حال خود را بگویم شاید با من ازدواج کند و در حضور او آموزش دینى ببینم و او یاور خوبى در عبادت و پاکسازى من گردد و جبران گذشته ام را بنمایم اموال و خادمان و اثاثیه 0 خود را برداشت وارد روستائى شد که عابد مذکور در آنجا بود و از محل آن عابد جویا گردید، به عابد خبر دادند که زنى در جستجوى تو است ، عابد از خانه اش بیرون آمد تا چشمش به زن افتاد دریافت که همان زن آلوده است به یاد آن گناهش افتاد از خوف خدا نعره اى کشید و افتاد و جان سپرد. (گفته اند آن زن هم مرگش را از خدا خواست و در کنار عابد جان سپرد.)

  الهى از گنه پشتم خمیده

  تهى دستم خدا رنگم پریده

  بسى صبح و مسا از ما گذشته

  ولى جز معصیت چیزى ندیده

  خدا از لطف تو دارم خجالت

  که برما این همه نعمت رسیده

  توانم کى بود شکرانه گویم

  چه سازم پرده عصیان دریده

  خوشا آنان که زهر قیدى برستند

  رضاى حق به خون خود خریده

  شبانگه تا سحر نالم به کویت

  منم جغدى که در کویت پریده

  هرآنکس دل به دلبر داده باشد

  دگر برآرزوى خود رسیده

  همانکس درجهان دل برتوبسته

  بغیر از روى توکس را ندیده

  دوشنبه ۲۲ تیر ۹۴ , ۱۷:۵۴ سردارجنگل رشت
  حاج آقا سلام من امروز سایت شما رو دیدم وخوندم خیلی عالیه ان شالله تمام گناهانی که مرتکب می شدم ترک خواهم نمود اینو بهتون قول میدم
  سلام علیکم
  الحمدلله رب العالمین
  حاج آقا سفاک و ظالم یعنی چی؟ این صحبت غلطه. هر کسی باید در زمان خودش سنجید. اخه اون موقع که اسلام نبود باباجان. شما از کجا میگید سفاک و ظالم. از کورش منشوری باقی مانده خواهشا مطالعه بفرمایید. اگه حرف های اون حرف های یک سفاک و ظالم بود من حرف شما رو رو تخم چشمم میذارم.
  آدام سفاک میگه رسم برده داری بده من برش می‌اندازم. آدم ظالم میگه تو کشور من کسی حق نداره به دیگری ظلم کنه!!!
  بعد میگید مشکل ما فرهنگی هست؟ خوب یکتا پرستی در فرهنگ ماست. من به معصومیت اعتقادی ندارم. اما واژه سفاک و ظالم با کورش مطابقت نداره.
  در ضمن واقعیت تاریخی افسانه خوندنم غلط هست. چون این چاقو اول دست خود آدم میبره. خیلی از اعتقادات بشر امروزی حتی مستندات تاریخی هم نداره. باز یه منشور با قدمت مشخص از کورش داریم. بعضی ها که رو هوا اعتقادات می بافند.
  در کل تاریخ درس عبرتی است برای من و شما. قربان و غربان شما مزاحم همیشگی
  شما هم لطفا در مورود کوروش بیشتر مطالعه کنید و بدانید که قبل از حکومت پهلوی کمتر کتابی وجود دارد که از کوروش به نیکی یاد کرده باشد!!!!
  واااااااااااااااای خدا.بخدا ادم تو دلش یه خوفی میافته ووووووووووووووووووایییییی
  دلم مخیواد گریه کنم
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما .واقعا یکی از بهترین سایتاس.اجرتان با خدای متعال
  التماس دعا
  سلام علیکم
  ممنون
  دعا کنید برای توفیقات بیشتر

  سلام وخسته نباشید .................اجرتان با خدا ..............بهترین سایت که تو عمرم دیدم سایت الله و سایت شما بود ........................اجرتان با خدا .......................

  ............درود برشما.............................................

  سلام
  موفق باشید
  دعا کنید
  واقعا داستان هاتون کمی بچه گانه است. شما در مورد مردم چی فکر میکنید که اینجور داستان هارو سرهم میکنید؟؟؟
  هرکس این داستان رو گفته مطمعنا مخاطبانش رو انسان هایی بی عقل و بی شعور فرض کرده.

  از مرد سخن چین و دروغگو سخن مشنو -- کوروش کبیر
  منظور از مرد سخن چین و درغگو همان گوینده و نویسنده اصلی این مطلب است.

  بگویید دلخواه ما نیست نه اینکه بچه گانه است!
  ظاهرا شما افسانه های دروغین و بدون سند سلاطین ظالم و سفاک ایران باستان را فقط بزرگانه می دانید!!!؟
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan