گناه شناسی

سیصد و سیزده فدائی منجی انسانهایی هستند حلال زاده، با تربیتی درست، با ایمانی استوار چون کوه، دارای کسب حلال و گوش،چشم،زبان،شکم و دامن پاک

بهشت همجنسگرایان

 • ۱۶۳۳ نمایش
 • گزارش؛

  بهشت همجنسگرایان کجاست؟

  شبکه "سی بی اس" کانادا اخیرا در مقاله‌ای که در وبسایت خود منتشر کرده از وضعیتی سخن به میان می‌آورد که این روزها آمریکا را به یک مأمن یا به بیان بهتر به "بهشتی" برای همجنس‌گرایان تبدل ساخته است. قوانین آمریکا به سمتی پیش رفته که کم کم حقوق همجنس گرایی در بسیاری مناطق این کشور به رسمیت شناخته شده و به همین جهت آمریکا به مقصد اصلی بسیاری از همجسنگرایان بدل شده است.
  با توجه به گزارش شبکه سی بی اس در خصوص بهشت همجنسگرایان، در این گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران، به استناد به روزنامه‌ها و مطبوعات آمریکایی به این موضوع می‌پردازد:
  قاضى باربارا کراب، قاضى ناحیه اى ایالات متحد، بر حکم خود مبنى بر صدور اجازه قانونى ازدواج براى زوج هاى همجنسگرا در ایالت ویسکانسین صحه گذاشت. روز جمعه، قاضى کراب به ممنوعیت ازدواج رسمى همجنسگرایان این ایالت پایان داد و آن را مغایر قانون اساسى آمریکا خواند. از ژوئن گذشته این چهاردهمین حکم فدرال علیه ممنوعیت ازدواج رسمى همجنسگرایان در این کشور بوده است. 

  در اقدامی برخلاف عقاید بسیاری و با انتقاد گسترده منتقدین، امروزه همجنسگرایان در پانزده کشور دنیا از تمامی مزایای ازدواج که برای دگرجنسگرایان موجود است برخوردارند؛ در کشورهای متعدد دیگری همجنسگرایان اجازه تشکیل زندگی مشترک به صورت قانونی را دارند اما به نسبت زوج‌ های دگرجنسگرا از حقوق کمتری برخوردارند. 
  تعداد قابل توجهی نظرسنجی در این زمینه نشان داده‌ اند که حمایت از از ازدواج همجنس‌ گرایان در کشورهای غربی رو به افزایش است. 
  نتیجه حمایت های سنگین رسانه ای و سیاسی از همجنس گرایی سبب تغییر موضع مردم آمریکا در برابر قوانین همجنسگرایی شده است، بطوریکه بر اساس داده های موسسه تحقیقاتی پیو(Pew) در سال ۲۰۰۱ میلادى حدود ۵۷ درصد از مردم آمریکا با ازدواج همجنسگرایان مخالف بودند. در حالیکه در سال ۲۰۱۳ شمار حامیان ازدواج همجنسگرایان افزایش یافته و به حدود ۵۰ درصد رسیده و ٤٣ درصد با آن مخالفت کردند. 


  ***  تبلیغات هدفمند رسانه ای در امریکا باعث موافقت مردم امریکا با همجنسگرایی و قانونی شدن ازدواج آنها شده
  در سال ۲۰۱۲ تنها ۹ ایالت از ایالت های آمریکا ثبت ازدواج بین دو همجنس را قانونی کرده بودند، اما در سال ۲۰۱۳ این رقم دو برابر شد و تا پایان سال٬ ۱۸ ایالت از این کشور قانون مجاز بودن ازدواج بین همجنسگرایان را تصویب کردند. این روند سریع گسترش قانونی شدن ازدواج در پایان سال ۲۰۱۳ با کشیده شدن به ایالت یوتا، یکی از سنتی ترین و محافظه کارترین ایالت های آمریکا، کامل شد و زمینه را برای موافقان همجنس گرایی در سال آینده مهیا کرد. 
  ***  ازدواج همجنسگرایان در اغلب ایالات امریکا قانونی است
  ازدواج همجنسگرایان در ایالات متحده آمریکا توسط نظام فدرالی ایالات متحده آمریکا شناخته نمی‌ شود اما اینگونه ازدواج‌ ها توسط بعضی از ایالت‌ها قانونی، در بعضی از آنها فقط به رسمیت شناخته می‌ شود و در بعضی دیگر ممنوع است.
  اولین ایالتی که این موضوع را قانونی کرد ماساچوست و در سال ۲۰۰۴ بود و هم اکنون در شانزده ایالت ازدواج همجنسگرایان قانونی شناخته می‌ شود: کانتیکات، نیوهمپشایر، آیووا، ماساچوست، نیویورک، ورمونت، رودآیلند، مریلند، مینه‌ سوتا، کالیفرنیا، مین به علاوه واشنگتن دی. سی. و بعضی مناطق دیگر. از دسامبر ۲۰۱۲ نیز در کل ایالت واشنگتن، ایالت مریلند و ایالت مین نیز ازدواج قانونی شد. این قانون به خاطر رفراندومی که در نوامبر ۲۰۱۲ صورت گرفت تصویب شد. 
  حامیان ازدواج همجنسگرایان استدلال‌ های مختلفی در حمایت از نظرشان می‌ کنند. مارک میتبن ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان را به ممنوعیت ازدواج‌ های بین نژادی تشبیه می‌ کند. فرناندو اسپلس استدلال می‌ کند که ازدواج همجنسگرایان به این دلیل باید مجاز شود که ازدواج همجنسگرایان یک حق مدنی را به یک گروه اقلیت بسط می‌ دهد. به گفته ننسی کات، محقق تاریخ آمریکا، در واقع هیچ مقایسه‌ ای وجود ندارد، زیرا هیچ چیز جز ازدواج مشابه ازدواج همجنسگرایان نیست.


  ****  عاقبت قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان چیزی جز معضلی به نام "رواج ازدواج گروهی" نخواهد بود!
  مبنای استدلال مخالفین ازدواج همجنسگرایان در ایالات متحده بر دغدغه‌ های سرپرستی از فرزندان، دغدغه‌ های مذهبی، و این دغدغه است که تغییر دادن تعریف ازدواج ممکن است منجر به شامل شدن چندهمسری، زنای با محارم و دیگر ایده‎ های روشنفکرانه بشود که در نظریه حقوق طبیعی مطرح می‌ شود. 
  کنوانسیون بپتیست جنوبی می‌ گوید که گسترش دادن حقوق ازدواج به زوج‌ های همجنس ممکن است هدف سنتی از ازدواج را از بین ببرد. کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر زمان، کنفرانس کشیشهای کاتولیک ایالات متحده و کنوانسیون بپتیست جنوبی، و سازمان ملی ازدواج استدلال می‌ کنند که بهترین نوع بزرگ کردن بچه‌ ها توسط یک مادر و یک پدر است و این که قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان می‌ تواند نتیجتا به بهترین منافع کودکان ضربه بزند.

  "مگی گلگر" از سازمان ملی ازدواج دغدغه‌ هایی را در خصوص اثر ازدواج همجنسگرایان بر آزادی مذهبی و بر خیریه‌ های مذهبی در ایالات متحده طرح کرده است. دیگر استدلال‌ ها علیه ازدواج همجنسگرایان مبتنی بر این دغدغه است که فرایند بازتعریف این نهاد، ممکن است یک جعبه پاندورا باشد. استنلی کورتس از ویکلی استندرد نوشته است که ازدواج همجنسگرایان نهایتا به قانونی سازی چندهمسری و چندمهری و ازدواج گروهی در ایالات متحده خواهد انجامید.

  ***  تاریخچه قانونی شدن ازدواح همجنسگرایان در کشورهای غربی
  دانمارک اولین کشوری بود که ازدواج همجنسگرایان را تحت عنوان اتحاد مدنی و با حقوقی پایین‌ تر نسبت به ازدواج قانونی نمود. در حال حاضر ازدواج همجنسگرایان در کشورهای آرژانتین، آفریقای جنوبی، ایسلند، اسپانیا، بلژیک، پرتغال، سوئد، کانادا و هلند قانونی است و در کشورهای آمریکا، برزیل و مکزیک در بخش‌ هایی قانونی است.
  اما این امر مخالفانی سرسخت نیز دارد. برای مثال، آخرین جامعه فرزند خواندگی کاتولیک بریتانیا اعلام کرده‌ است که اگر قانونی برای توانایی گرفتن فرزند توسط زوج‌ های همجنس‌ گرا تصویب شود، یافتن خانه برای کودکان بی سرپرست را متوقف خواهد کرد. موسسه خیریه کاتولیک بوستن نیز کار خود در ارتباط با یافتن خانه برای کودکان بی سرپرست را به این دلیل که تصویب این قانون برخلاف مناسک دینی آنها می‌ باشد، پایان داده‌ است.
  در سال ۲۰۱۳ میلادى ازدواج همجنسگرایان در یوتا،  با حکم دادگاه فدرال مجاز شناخته شد. حکم اخیر یک پیروزی سیاسی و حقوقی دیگر را برای هواداران حقوق همجنسگرایان رقم زد؛ و انتظار می رود کشمکش ها بر سر این موضوع جنجال برانگیز، در سال پیش رو همچنان ادامه یابد.
  سال گذشته میلادى نیز ازدواج همجنسگرایان در انگلستان و ولز قانونی شد. این قانون که توسط دولت محافظه کار دیوید کامرون در قالب لایحه ارائه شده بود، پس از بحث ها و اختلافاتی که میان نمایندگان مجلس عوام وجود داشت، به تصویب رسید. ٤٠٠ نماینده به این قانون رأی دادند. اعتراضات گسترده ای توسط گروه های مختلف جامعه انگلستان نسبت به این قانون ابراز شده است. به اعتقاد مخالفین این قانون به هیچ وجه با حقوق انسانی و مذهبی مردم سنخیت ندارد.
  در زمان ارائه این لایحه به مجلس عوام افراد مختلف این اعتراض را علنی کرده بودند. جان سنتاموا از کلیسای انگلیس گفته بود: ازدواج رابطه‌ ای میان مرد و زن است و تنها دیکتاتورها هستند که سعی دارند تا مسایلی را در تاریخ و سنت ما تغییر دهند. این وظیفه دولت نیست که درباره ازدواج تصمیم بگیرد چرا که این موضوع ریشه در تاریخ فرهنگ دارد.

  ***  اسرائیل مکان ایده آل برای ماه عسل زوج های همجنسگرا
  به دلیل رشد صنعت توریسم جنسی در سرزمین های اشغالی، اسرائیل به گردشگاه همجنسگرایان جهان تبدیل شده است. البته ناگفته نماند علت این مسأله حمایت پشت پرده و پنهانی رژیم صهیونیستی از این صنعت برای جذب هرچه بیشتر گردشگران است.
  هدف دولتمردان صهیونیستی جذب هر چه بیشتر پولهایی است که گردشگران جهان در راه اسرائیل آنرا هزینه می کنند.
  در همین راستا "توماس روث" رئیس اتحادیه کومنتی مارکتینگ (مؤسسه تحقیق و پژوهش در مورد مسائل جنسی و همجنسگرایی) که مقر آن در شهر آمریکایی سان فرانسیسکو است طی اظهاراتی گفت: گردشگری جنسی در اسرائیل روزبه روز در حال افزایش است زیرا اسرائیل به گردشگاهی برای همجنسگرایان جهان تبدیل شده است.
  روث در ادامه افزود: دولت اسرائیل  نیز برای جذب هرچه بیشتر پول تلاش می کند زیرا مبلغ بسیار هنگفتی است. 
  "توماس روث" در ادامه اظهارات خود گفت: بازار گردشگری همجنسگرایان حدود 10 % از کل صنعت گردشگری جهان را تشکیل می دهد.
  از سوی دیگر  شای دویچ  رئیس بخش گردشگری همجنسگرایان در کمیته صهیونیستی  أجودا  که به همجنسگرایان رسیدگی می کند، در این باره گفت: هزاران گردشگر همجنسگرا هر ساله به  سرزمین های اشغالی سفر می کنند.
  دویچ  در ادامه می افزاید: حدود پنج سال پیش، هر ساله فقط صدها همجنسگرا به  اسرائیل  سفر می کردند و حدود ده سال پیش اصلا همجنسگرایان به  اسرائیل  سفر نمی کردند، اما در حال حاضر هر ساله این عدد به هزاران نفر رسیده است.
  در همین راستا  "یانیف بوریا " استاد دانشگاه صهیونیستی  "بن گوریون  در رشته مدیریت گردشگری و هتل در این باره می گوید: اسرائیل  خواستار رونق گرفتن هر چه بیشتر این بازار است.
  بوریا  در ادامه افزود: شهرهای مختلف  اسرائیل  برای بازاریابی و جذب هر چه بیشتر همجنسگرایان جهان تلاش می کنند و تل آویو نیز به طور رسمی لوازم مورد نیاز را فراهم می کند.
  بیشتر هتل های لوکس و پُرستاره در  اسرائیل ، به استخر و سواحل ویژه ای برای همجنسگرایان مجهز هستند!!
  قوانین  اسرائیل  تشویق کننده جذب هر چه بیشتر گردشگران همجنسگرا است به طوریکه امسال قانونی به قوانین  اسرائیل  افزوده شد که بر اساس آن همجنسگرایان می توانند برای خود  فرزند خوانده  بگیرند.
  گفتنی است دادگاه عالی  اسرائیل در اقدامی  بیست سال پیش قانون آزادی  لواط  را تصویب کرد و بر اساس آن قانون همجنسگرایان  اسرائیل  توانستند در ارتش صهیونیستی نیز خدمت کنند و علاوه بر آن از حق ارث نیز برخوردار شدند و ازدواج آنان نیز به طور رسمی در  اسرائیل  ثبت می شود.

  گزارش از مغانی 
  منابع:
   
  http://edition.cnn.com/2014/05/21/justice/same-sex-marriage-state-breakdown/index.html
  http://www.huffingtonpost.com/2014/06/09/wisconsin-same-sex-marriage_n_5474708.html
  http://en.wikipedia.org/wiki/Same-sex_marriage
  http://www.foxnews.com/us/2014/06/11/new-president-southern-baptist-wont-change-its-stance-on-gay-marriage/
  http://en.wikipedia.org/wiki/Same-sex_marriage_in_the_United_States
  سلام طاعتتون قبول
  آقای علوی زاده میشه در صورت تمایل لوگوی کوثر نور را در وبلاگتون بذارید کد لوگو در قسمت راست وبلاگم درج شده واقعا وبلاگتون را دوست دارم و دوست دارم تبادل لینک داشته باشم حتی اگه شما وبلاگمونا لینک نکنید من با کمال افتخار وبلاگتونا لینک میکنم منتظر خبرتون هستم
  با تشکر
  بسم الله الرحمن الرحیم
  حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
  الذُّنوبُ الدّاءُ، و الدَّواءُ الاستغِفارُ، و الشِّفاءُ أن لا تَعودَ.
  گناهان بیماری‎اند و دارو استغفار است و شفایش به این است که به گناه باز نگردند.
  با توجه به حدیث شریف بیماری جامعه ما و افراد آن گناه است و بدترین بیماری آن است که صاحب آن از وجودش مطلع نباشد یا آنرا بیماری نداند.
  سعی بنده این است که به عنوان یک طلبه علوم دینی به انجام وظیفه در جبهه جهاد جنگ نرم به معرفی مصادیق، ریشه ها و علل بروز گناهان، آثار و عواقب دنیوی و اخروی، معرفی راه های پیشگیری و درمان گناه بپردازم.
  در ضمن محوریت با بحثهای گناهان شایع و مبتلی به است.
  باشد که مرضی رضای پروردگار متعال و باعث خشنودی مولایمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف واقع شود.
  موضوعات
  پیوندها
  Designed By Erfan Powered by Bayan